Kako efikasno sprovoditi kampanje u okviru sindikalnih organizacija bila je tema radionice koja je održana u Podgorici.  Rad sindikata je veoma važan za zemlje koje izlaze iz socijalizma – kazao je Magnus Berge Viši specijalista Međunarodne organzacije rada za sindikate.

- Mi vjerujemo da su kampanje način da se postignu ciljevi sindikata i da se dođe do socijalne pravde. Želimo da vas ohrabrimo da svoje ideje projektujete Međunarodnoj organizaciji rada – kazao je Berge. On je poručio učesnicima radionice koji su bili iz Saveza sindikata Crne Gore i Unije slobodnih sindikata da će dati punu podršku samo da budu proaktivni.

Ljubica Nikolić ispred SSCG kazala je da je jačanje kapaciteta za njihovu radničku asocijaciju jedno od najbitnjih pitanja.

- Ova radionica je jako važna i daćemo svoj puni doprinos – kazala je Nikolić.

30. oktobar 2019.