U Beranama je održan je sastanak predsjednika sindikalnih organizacija i predstavnika podružnica sa teritorije opštine Berane i na tom sastanku je izabran predsjednik Sindikalnog povjereništva pri Savezu sindikata Crne Gore - Milan Milović.

To je nastavak procesa djelovanja SSCG na teritorije pri čemu dolazi do konstituisanja i izbora predsjednika povjereništva po opštinama.

U okviru povjereništva Berane, gdje će raditi izabrani predsjednik ujedno i djeluje pravna kancelarija SSCG gdje prava zaposlenih zastupa rukovadilac pravnih kancelarija Goran Ćulafić.

Vrata Sindikalnog povjereništva Berane, koji je teritorijalni oblik SSCG, su otvorena za sve zaposlene i svo članstvo, sadašnje i buduće. Kroz njihovo djelovanje inteziviraćemo aktivnosti na zaštiti prava zaposlenih sa teritorije ove opštine.

I dalje će SSCG iimati aktivnosti na sjeveru gdje će  poseban akcenat dati na zaštiti prava i unapređenje položaja zaposlenih.